Technologie,
sport,
vzdělávání

Jsme česká technologická společnost, která se od svého založení v roce 2006 věnuje především poskytování sportovních informací. Vyvíjíme weby a aplikace s rychlým zpravodajstvím z více než 35 sportů a několik dalších produktů, které mají společného jmenovatele: přenos informací v reálném čase prostřednictvím špičkových technologií.


Podporujeme především projekty, které se týkají vzdělávání, informační společnosti a sportu. Zapojili jsme se také do boje proti následkům pandemie Covid-19. S rozvojem a rozšiřováním našeho podnikání si uvědomujeme rostoucí odpovědnost ve vztazích k lidem i k prostředí, jehož jsme součástí. Pomáháme těm, kteří to v životě nemají snadné, a k životnímu prostředí se chováme tak, abychom ho zbytečně nezatěžovali.

Náš byznys závisí především na rychlosti a přesnosti dat. Právě přesnost považujeme za mimořádně důležitou, zejména v době, kdy je společnost přesycena informacemi. V tom, abychom si dokázali všechno utřídit a udělat si vlastní názor, je klíčové vzdělávání.


Proto jsme se nejméně na pět let stali hlavním partnerem organizace, která se vzdělávání už od roku 2010 intenzivně věnuje. EDUin přispívá k tomu, aby se o tomto tématu ve veřejném prostoru více mluvilo. Vzdělání totiž bude mít zásadní vliv na budoucnost a směřování České republiky.

Pomoc v mimořádných
situacích

Covid, tornádo na Moravě, ruská agrese na Ukrajině. Poslední měsíce a roky poznamenala řada událostí, na které se nikdo nemohl připravit. O to důležitější však bylo co nejrychleji reagovat a okamžitě jednat. V posledním případě to znamenalo především vyčlenit prostředky na okamžitou pomoc nebo třeba rozjet vlastní zaměstnaneckou sbírku.


V případě Ukrajiny jsme peníze ihned začali rozdělovat humanitárním organizacím – Člověku v tísni, Červenému kříži, ADRA a SOS vesničkám. Příspěvek zamířil také na sbírku ukrajinské ambasády, která řešila materiál pro ukrajinskou armádu. Další dodávku jsme pak zajistili ve spoluprácí s iniciativou Vlčí máky, s Centrem humanitární pomoci zase nákup a dopravu zdravotnického vybavení. Podpořili jsme také Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty a Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) a přispěli rovněž nezávislým ukrajinským médiím.

Group 12

Víra v informační
společnost

Současný svět je plný technologií, které vstupují do všech oblastí našeho života a výrazně je mění. Přibývá také informačních zdrojů a digitalizace postupuje rychlým tempem – a to musíme stíhat, abychom zůstali konkurenceschopní. Proto spolupracujeme s těmi, kteří se této oblasti důsledně věnují.

Česko.Digital pomáhá neziskovým organizacím a veřejné správě měnit Česko k lepšímu skrz jedničky a nuly. Aktivity, do kterých se zapojuje přes 3 600 expertních dobrovolníků, se Livesport rozhodl v roce 2021 podpořit a stal se tak prvním technologickým partnerem této komunity.

Neziskovka Internetový institut má za cíl usnadnit veřejnosti chápání všech okolností a důsledků, které přináší každodenní život s informační sítí. Plánuje propojit akademickou sféru, vládu, veřejnost, nevládní organizace i privátní společnosti. Rozhodli jsme se institut podpořit a kompletně financovat kurz, jehož cílem je představit oblasti, v nichž hraje internet prim.


Na programovacím jazyku PHP jsme Livesport postavili, takže mu vděčíme za mnohé. I když samozřejmě používáme i spoustu dalších technologií, „péhápko” s námi zůstává – jde s dobou a opírá se při tom o silnou programátorskou základnu. Proto jsme ani na chvíli nezapochybovali o tom, že finančně podpoříme nedávno založenou PHP Foundation.

Bez HTTPS/SSL certifikátů, které slouží pro šifrování dat, se v žádném případě neobejdeme. Máme jich více než 600 a všechny od neziskové organizace Let's Encrypt. Na její snahu o to, aby byl internet bezpečnějším místem,s radostí přispíváme už několik let.

Sportem
k radosti

Naši podporu si zaslouží také ti, kteří v životě neměli tolik štěstí. S nadšením sponzorujeme spolek Fotbal pro radost, pořadatele soutěží, tréninků a  táborů pro děti z dětských domovů v Libereckém kraji.

S celosvětově nejpopulárnějším sportem se pojí také projekt, který chce očistit jeho jméno na všech úrovních. Společně s dalším firmami a známými osobnostmi jsme se proto postavili za iniciativu Fotbalová evoluce.

Sport nabízí spoustu příběhů. Ten Honzův začal nehodou, při které ho srazil nepozorný řidič. S handicapem se ale vyrovnal po svém a dnes patří k nejúspěšnějším parasportovcům. Dvakrát vyhrál MS v 70.3 Ironmanu, reprezentuje ČR v paratriatlonu, ale kromě toho ještě předává svoji energii lidem, kteří čelí podobné situaci, jako kdysi právě Honza Tománek. Při tom všem zůstává nesmírně skromný. Jsme rádi, že můžeme z pozice generálního partnera podporovat jeho aktivity.

Dětský pohyb, respektive jeho zásadní nedostatek, je stále zásadnějším tématem. Hodina školního tělocviku zdaleka nestačí, každé dítě by mělo intenzivním aktivitám věnovat alespoň 7 hodin týdně. Iniciativa 6 hodin, kterou jsme založili společně s trojicí partnerů (SPORT 2.0, Wannado, Česko.digital), chce především inspirovat rodiče a ukazovat jim, jak zabavit potomky v domácím prostředí, venku či na výletě.

Svobody
si vážíme

Jsme hrdí na zemi, ze které pocházíme. Proto jsme také hned po nastěhování vyvěsili nad naše sídlo českou vlajku. Naše společnost ale v poslední době prochází složitou zkouškou, během níž je obzvlášť potřeba připomínat křehkost svobody, kterou jsme 17. listopadu 1989 získali. Ideje sametové revoluce bereme velmi vážně a zcela za nimi stojíme. Na počest událostí z roku 1989 jsme se rozhodli připojit k iniciativě Díky, že můžem.


Myslíme si také, že veřejnost by měla mít zastání v případech, kdy dochází ke zneužívání státní moci ve všech možných podobách. Kauzám tohoto typu se důsledně, vytrvale a nezištně věnují organizace stojící na straně práva a transparentnosti. Kverulant.org i Hlídač státu za sebou mají spoustu prokazatelných výsledků, a proto na jejich důležitý boj pravidelně přispíváme.

Komu také
pomáháme

Pravidelně přispíváme Nadaci Sirius (Patron dětí), Zdravotnímu klaunovi, Nadačnímu fondu pomoci, potravinovým bankám a Projektu Šance. Sami se účastníme každoročního charitativního turnaje Sue Ryder Charity Cup.

Od roku 2019 spolupracujeme s Ústřední vojenskou nemocnicí, jež k nám pravidelně posílá mobilní stanici na odběr krve.

Třikrát ročně se na lehátkách vystřídají desítky kolegů, kteří se nebojí darovat 450 mililitrů vzácné tekutiny. Jen za rok 2021 jí dohromady bylo téměř 70 litrů.

Chytrá
a zelená Aspira

Když jsme stavěli nové firemní sídlo, dali jsme si jasný cíl. Budovu, která bude úsporná, šetrná a přátelská k okolí. To všechno řeší certifikáty kvality a my se rozhodli usilovat o ty dva nejrespektovanější – LEED a BREEAM – najednou. Ne kvůli tomu, abychom si mohli na zeď pověsit diplom, ale abychom zjistili, na co přesně se zaměřit. Díky tomu teď máme ve srovnání s podobně velkými stavbami bez úsporných opatření až o 45 % menší energetickou náročnost.
Využíváme Free cooling a tepelná čerpadla, takže vyrábíme teplo i chlad (podle potřeby) částečně z venkovního vzduchu. Až na výjimky svítíme LEDkami, úspornými zdroji s dlouhou životností, a ve všech patrech používáme systém inteligentního řízení světel. Díky úsporným bateriím ušetříme oproti těm běžným až polovinu vody. Trávníky zavlažujeme dešťovou vodou, přímo na pozemku jsme také postavili budky pro ptáky a hmyzí hotel. V garáži je k dispozici sedm dobíjecích stanic pro elektromobily a kolárna.